Kropielnice domowe

Jaki jest cel kropielnicy?

Naczynia, jakim są kropielnice domowe służą do przechowywania wody święconej. Mogą służyć również do używania wody święconej przed wyjściem z domu, jak i przed wejściem do środka. Ludzie świeccy nie używają kropielnic. Są one również rzadko spotykane w domach samych wtajemniczonych osób, czyli wiernych religii Boga.

Jaką kropielnicę wybrać?

Najczęściej kropielnica domowa sklep jest metalowa lub porcelana. Jest waga ma znaczenie, ponieważ wisi ona na ścianie więc warto wybrać stosunkowo lekką kropielnica domowa sklep. Kształt kropielnicy to miseczka, która może być okrągła czy kwadratowa, a nad miseczką zazwyczaj widnieje wizerunek świętej postaci, jak na przykład Maryja, Jezus lub anioł. Często spotyka się również symbole czyli na przykład krzyż lub kielich, albo nawet gołąb. Bardzo często kropielnice domowe mają na sobie wzory upodabniające do marmuru lub są zrobione z samego marmuru. Dużą popularnością cieszą się kropielnice domowe w jasnych kolorach. Dobrze jest wybrać kropielnicę metalową, ponieważ w razie wypadku gdyby spadła z ściany to się nie potłucze.

kropielnice domowe

Symbole religii w domu

W każdym domu chrześcijańskim można spotkać krzyż nad drzwiami. Jest to symbol do którego ludzie się modlą, odnoszą swoje prośby i skargi. Obrazy na ścianach są bardzo częste i można je spotkać nie tylko w domach religijnych. Rzadziej wybieranym symbolem, który wisi na ścianach domu osób wierzących jest kropielnica domowa sklep. Powodem tego może być to, że nie ma bezpośredniego dostępu do wody święconej, a niektórzy mogą pomyśleć, że szkoda taką wodę marnować na uzupełnienie kropielnice domowe. Sprawdź kropielnice na stronie https://hurtpawel.pl/category/dewocjonalia-kropielnice-domowe-2256

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *