Żywienie medyczne przy schizofrenii

Ważnym elementem, wspomagającym leczenie chorób psychicznych jest odpowiednie żywienie osoby chorującej. Pomimo, że diety pod żadnym pozorem nie należy traktować jako alternatywy dla leczenia farmakologicznego oraz terapii, może ono poprawić samopoczucie pacjenta. Jednakże nie zawsze chory jest w stanie dostarczyć swojemu organizmowi odpowiednich składników odżywczych, dlatego powstało specjalne żywienie medyczne przy schizofrenii.

Jakie składniki są szczególnie ważne w diecie osoby chorującej?

Nie powinno być zaskoczeniem, że tak w przypadku osoby zdrowej, pacjent powinien spożywać dużo kwasów tłuszczowych. Za szczególnie istotny uznaje się kwas omega-3, który ma m.in. pozytywny wpływ na działanie układu nerwowego. Oprócz tego, warto również zwrócić uwagę na: niacynę, która wpływa na rozwój neuronów oraz wydłużenie ich życia czy na kwas foliowy, którego niedobór może negatywnie wpływać na funkcjonowanie układu nerwowego.

Żywienie medyczne przy schizofrenii

Czy żywienie medyczne przy schizofrenii może wspomóc leczenie?

Jeżeli osoba chorująca nie jest w stanie przyjmować potrzebnych składników w normalnej diecie, może być potrzebne żywienie medyczne przy schizofrenii. Jest to o tyle ważne, że pacjent w dobrej kondycji będzie w stanie skuteczniej poradzić sobie z chorobą. Żywienie medyczne przy schizofrenii pozwala na skuteczne uzupełnienie braków w dietę, dzięki skoncentrowaniu dużej ilość składników odżywczych w formie. Ułatwia to przyjmowanie żywienie medyczne przy schizofrenii, nawet jeżeli z jakiegoś powodu, pacjentowi trudno spożywać tradycyjne pokarmy.

Zobacz więcej na: https://biomarinemedical.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *