Stomatologia dziecięca Warszawa

 

 

Czym różni się zwykła stomatologia a stomatologia dziecięca Warszawa? Jak dbać o zęby najmłodszych?

 

Stomatologia dziecięca Warszawa – charakterystyka dziedziny

Dziedzina stomatologii, jaką jest stomatologia dziecięca Warszawa powstała, ponieważ uzębienie najmłodszych znacząco różni się od zgryzu dorosłych i wymaga wdrażania innych metod leczenia. Dodatkowo, stomatologia dziecięca Warszawa charakteryzuje się szczególnym podejściem do leczenia najmłodszych, w celu eliminacji i łagodzenia nieprzyjemnych doświadczeń w związku z leczeniem zębów u dzieci. Niewłaściwe praktyki mogą wpłynąć na podejście do dentystów w ciągu całego życia pacjenta.

Stomatologia dziecięca Warszawa

Stomatologia dziecięca Warszawa – najczęstsze problemy zębowe u dzieci

 

Stomatologia dziecięca Warszawa rozpoznaje i leczy wiele chorób jamy ustnej u dzieci. Przede wszystkim jest to próchnica, ponieważ mleczaki są na nią bardzo podatne. Aby jej zapobiec należy zadbać o codzienne mycie zębów – rano i wieczorem, a także unikać spożywania cukrów prostych oraz jedzenia przed snem. 

 

Inne zabiegi, z których korzystają najmłodsi to:

 

  • lakowanie zębów – uszczelnianie bruzd w celu zabezpieczenia ich przed próchnicą (jest to zabieg krótkotrwały i bezbolesny)
  • fluoryzacja (lakierowanie zębów) – aplikacja preparatów z fluorem miejscowo w celu ochrony przed próchnicą i wzmocnieniem,
  • leczenie zębów mlecznych za pomocą plombowania,
  • leczenie zębów mlecznych kanałowo – stosunkowo rzadko wykonywane, jednak czasami niezbędne do prawidłowego rośnięcia zębów stałych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *