Pompy do oczek wodnych

  Jeżeli chcemy stworzyć niepowtarzalny klimat w naszym ogrodzie, powinniśmy się zatroszczyć o dodatki, takie jak np. oczko wodne. Warto zwrócić uwagę, aby woda w nim była czysta i wyrazista. Pompy do oczek wodnych spełniają to zadanie. Występują w różnych formach, w zależności od naszej potrzeby mogą być to zanurzeniowe czy przeznaczone do fontanny kaskady ogrodowej. Jakie zalety są z korzystania z pompy do oczek wodnych? Na co powinniśmy zwrócić uwagę i wreszcie, ile kosztują?

Pompy do oczek wodnych

Zastosowanie pompy do oczek wodnych

            Oczka wodne nadają naszemu ogrodowi szczególnego klimatu. Jednak, żeby wszystko poprawnie w nim działało powinniśmy zainwestować w pompy do oczek wodnych. Na rynku wyróżniamy trzy główne zastosowania: napowietrzające, dekoracyjne i oczyszczające. Główne zastosowania ich:

  • Oczyszczające – kupując oczka, warto pamiętać – większość z nich jest na tyle mała, by samodzielnie je oczyszczać.
  •  Napowietrzające – jeżeli chcemy hodować ryby napowietrzanie jest konieczne!
  • Dekoracyjne – funkcji dekoracyjnych może być dużo, zazwyczaj stosuje się je do podawania wody pod ciśnieniem do fontann czy strumyków.

Jak widzimy zastosowań jest dużo powinniśmy przed zakupem dokonać odpowiednich konsultacji albo zainteresować się bardziej tematem, wybór pompy do oczek wodnych nie jest wcale taki prosty!

Jakie pompy do oczek wodnych: zewnętrzne czy wewnętrzne?

         Poza ich zastosowaniem możemy wyróżnić różne rodzaje pompy do oczek wodnych. W zależności od ukształtowania oraz naszych preferencji możemy wybrać urządzenia wewnętrzne albo zewnętrzne. Pompy do oczek wodnych zlokalizowane poza samym oczkiem wodnym mają za zadanie tylko napowietrzać albo filtrować wodę. Oczka umiejscowione wewnątrz mają dodatkową rolę, mogę stworzyć różnorodne efekty wizualne.  

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *