Piaskowanie cegły Łódź

Na czym polega piaskowanie cegły Łódź?

Piaskowanie cegły Łódź to zabieg polegający na czyszczeniu zabrudzeń z cegły za pomocą sprężonego powietrza z ścierniwem. Do najbardziej popularnych materiałów ściernych zalicza się piasek, ich drobne cząsteczki oczyszczają cegły odbijając się od nich. Zdarza się, że piaskowanie cegły Łódź może usunąć lico cegły, czasami jest to nawet zamierzony zabieg, który ma na celu sprawić wrażenie poszarpanej cegły.

 

Po co stosować piaskowanie cegły Łódź

Zabrudzenia cegły powstaje bardzo szybko szybko, szczególnie w okresie zimowym i wiosennym gdy narażone są na działanie śniegu i deszczu. Przyczyną zabrudzeń może być też wiatr, który nanosi  zanieczyszczenia w postaci pyłu na powierzchnię budynku. Piaskowanie cegły Łódź usuwa czarne plamy, osady, przyklejony piach i błoto. Piaskowanie cegły Łódź sprawi, że Twój budynek będzie wyglądał świeżo i estetycznie.

piaskowanie cegły łódź

Przeciwwskazania 

Piaskowanie cegły Łódź jest najbardziej skuteczną metodą oczyszczania powierzchni cegły, jednak nie zawsze należy się na nią decydować. Problem jest w szczególności ze starszymi budynkami, w których cegła jest już miękka. Kolejnym przeciwwskazaniem jest duża zawartość wapnia w zaprawie. W takiej sytuacji piaskowanie cegły Łódź należy wykonać bardzo ostrożnie, a przed całym procesem zasięgnąć opinii specjalisty, który wykona próbę na małym fragmencie mury. Uważać trzeba także z cegłami klinkierowymi, które są o wiele delikatniejsze niż cegły palone i o wiele łatwiej uszkodzić ich powierzchnię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *