Okna pcv świdnica

Okna pcv świdnica posiadają najwyższy współczynnik jakości do ceny. Najlepsze materiały, z których są one wykonane nie pochodzą z recyklingu i nie zawierają żadnego przetworzonego odpadu. Dzięki technologii, w której są produkowane gwarantują szczelność na przenikanie wody do profili okiennych. 

Z czego dokładnie i jak wytwarzane są okna pcv świdnica?

Wytwarzane są one z wysokoudarowego polichlorku winylu. Wnętrza ich profili natomiast są poprzedzielane cienkimi ściankami na tak zwane komory. Im większa liczba komór tym skuteczniejszą ochronę przed utratą ciepła gwarantują okna pcv świdnica. Takie okna mogą posiadać od pięciu do nawet ośmiu komór. Dla stabilności i pewności konstrukcji profile wzmacniane są elementami ocynkowanymi bądź z włókna szklanego. Najbardziej wytrzymałe profile oznacza się symbolem klasy A, niższe klase oznacza się kolejno literami B i C. To pozwala ocenić, jakie okna pcv świdnica kupujemy oraz jaki czas będą one w stanie wytrzymać.

okna pcv swidnica

Popularność okien PCV

Okna pcv świdnica mimo że z pewnością nie są idealnym wyborem do każdego budynku to nadal prowadzą w rankingach popularności. Zawdzięczają to z pewnością stosunkowo niskiej cenie, patrząc na ich jakość i wytrzymałość. Dodatkowo cechują się dobrą izolacją ciepła, dzięki czemu okna pcv świdnica są także energooszczędne. Jednak nawet ten typ okien posiada jakieś wady, mianowicie materiał jest wrażliwy na zmiany temperatury (jak to plastik) i zależnie od niej kurczy się i rozszerza. Natomiast uszkodzenia takich okien często kwalifikują je nie do naprawy, a do wymiany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *