Obrusy na miarę

Jak wybrać obrus?

Odpowiednio dobrane dodatki to klucz do pięknego mieszkania, urządzonego w dobrym guście i stylu. Harmonijny wystrój to nie tylko zasłony, dywany, ale i dopasowane obrusy na miarę. Kiedy wszystkie te elementy ze sobą współgrają dom wygląda zarówno elegancko i przytulnie. Jakie obrusy na miarę wybrać i na co zwrócić uwagę?

  • Dobry wymiar – aby obrusy na miarę spełniały swoje funkcje praktyczne i estetyczne, muszą być idealnie dopasowane do naszego stołu. Przyjęto, że obrusy na miarę muszą zwisać ponad siedziskiem krzesła od 20 do 25 centymetrów z każdej strony. Jeśli mowa jest o owalnym stole to należy dodać 50 centymetrów do długości oraz szerokości. Gdy jest to okrągły stół to jest to 40 centymetrów. Dzięki temu, obrus nie będzie utrudniał korzystania ze stołu zgromadzonym przy nim gościom i będzie dobrze wyglądał.
  • Kolor – obrusy na miarę powinny współgrać kolorem z wybranym elementem w danym pomieszczeniu. Mogą to być na przykład zasłony lub obicia krzeseł. Takie rozwiązanie pokaże, że dbamy o efekt harmonii i o dbałość o detale.

Obrusy na miarę

Obrusy na miarę – jaki materiał wybrać ?

Materiał to także bardzo istotny wybór, ponieważ mamy tu bardzo szeroką gamę możliwości. Obrusy na miarę mogą być wykonane z lnu, jedwabiu, wiskozy czy poliestru. Materiał powinien być dopasowany do przeznaczenia obrusu i wymagań gospodarza. Na przykład obrus z lnu będzie inwestycją na lata, nie elektryzuje się i nie traci swojego pierwotnego rozmiaru. Obrusy na miarę z wiskozy są dość problematyczne jeśli chodzi o usuwanie z nich plam, ale posiadają większy wybór kolorów. Poliester natomiast zapobiega wszelkim zagnieceniom, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w domu, gdzie są dzieci. 

Zobacz więcej na https://rapier.com.pl/obrusy.php

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *