Obroże przeciw kleszczom

Obroże przeciw kleszczom – obowiązkowe na sezon letni

Obroże przeciw kleszczom są niezwykle ważne w okresie letnim. Kleszcze daje się spotkać coraz częściej podczas dłuższych, leśnych spacerów, ale i podczas krótszych wędrówek, na przykład do parku. Czają się na zdrowie Twojego pupila. Należy pamiętać, że kleszcze przenoszą wiele niebezpiecznych dla zdrowia zwierzęcia chorób – jak na przykład babeszjoza, borelioza czy anaplazmoza. Należy minimalizować ryzyko zarażenia i cierpienia psa czy kota. Jest to możliwe, kiedy zakładamy im obroże przeciw kleszczom.

Obroże przeciw kleszczom– jak wygląda ich działanie?

Obroże przeciw kleszczom zawierają środki chemiczne, które zabijają kleszcze. Dzieje się to zanim zdążą przekazać zwierzęciu groźne choroby. Obroże przeciw kleszczom działają zwykle przez 150 dni od rozpoczęcia użytkowania, jednak szczegółowych informacji należy szukać na opakowaniu, bowiem obroże są różne. 

Obroże przeciw kleszczom służą zwalczaniu pasożytów u psów i szczeniąt powyżej trzeciego miesiąca życia. Innowacyjny polimer pozwala na powolne uwalnianie substancji czynnej. Takie działanie zapewnia długotrwałą ochronę. Aby zwierzę miało pełną ochronę, musi minąć kilka dni, bo dopiero wtedy substancja wejdzie w pełny kontakt ze skórą i rozprzestrzeni się po całej jej powierzchni.

Obroże przeciw kleszczom – jak dobrać?

Dobre sklepy zoologiczne oferują wiele rozmiarów obroży zarówno dla psów jak i kotów. Rozmiary zwykle zaczynają się od 25 centymetrów do nawet 75. Znajdzie się odpowiedni dla każdego zwierzęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *