Końcówka mocy klasy D jako estradowa końcówka mocy

Wzmacniacze klasy D były już wcześnie używane, ale głównie w subwooferach aktywnych. Mimo wysokiej sprawności końcówki mocy klasy D pojawiał się problem z uzyskaniem wysokiej jakości w zakresie wysokich tonów. Usunięcie tej trudności było możliwe, dzięki sukcesywnej poprawie techniki końcówki mocy klasy D. 

Końcówka mocy klasy D jest niepoprawnie identyfikowana z techniką cyfrową. Zdecydowanie większość urządzeń tego typu nie jest powiązana z  sygnałami cyfrowymi,a wszystkie obwody do których zaliczana jest końcówka mocy klasy D jest analogowa. 

końcówka klasy d

Końcówka mocy klasy D – za co odpowiada? 

Końcówka mocy klasy D zdobywa coraz większą popularność wśród estradowych końcówek mocy. Do jej głównych zadań należy wzmocnienie sygnałów w kolumnach, powodując aby grały i pracowały bez szwanku. Końcówka mocy klasy D jest konstrukcją z impulsową  końcówką mocy, co oznacza że zazwyczaj jest złożona z baterii tranzystorów przełączanych ciągami impulsów, które zostają wysyłane z generatora. Główna różnica między wzmacniaczami liniowej końcówki mocy, a końcówką mocy klasy D to fakt, że jest ona sterowane pochodną, która powstaje w specjalnym, dodatkowym obwodzie modulatora.

Końcówka mocy klasy D – bardzo wysoka użyteczność 

Główna korzyść wypływająca z wzmacniaczy w klasie D to bardzo wysoka sprawność. Końcówka mocy D osiąga większe moce przy odpowiednim rozmiaru obudowy. Ten estradowy wzmacniacz mocy oznacza wyższą sprawność i jakość dźwięku. 

 

końcówka klasy d

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *