Projektowanie ogrodów nowoczesnych – jaka aranżacja roślin?

Przy wykańczaniu domu coraz chętniej korzystamy nie tylko z usług architekta wnętrz, ale także decydujemy się na projektowanie ogrodów nowoczesnych. Chcemy aby nasz ogród był dopasowany do teraźniejszej architektury domu. 

Projektowanie ogrodów nowoczesnych – jakie rośliny wybrać? 

projektowanie ogrodów

Przy projektowaniu ogrodów nowoczesnych bardzo ważny jest przemyślany dobór roślin. Architekt projektowanie ogrodów nowoczesnych, dzięki swojemu doświadczeniu posiada ogromną wiedzę florystyczną. 

Coraz częściej projektowanie ogrodów nowoczesnych kojarzy się z kwiatami osadzonymi w dużych grupach,które tworzą jednobarwne lub fakturowe płaszczyzny. 

Do projektowania ogrodów nowoczesnych chętniej używa się także roślin formowanych oraz soliterów, czyli roślin o charakterystycznym kroju. Wiele uznania w projektowaniu ogrodów nowoczesnych zyskują również rośliny rodzime. Charakteryzuje je większa wytrzymałość na lokalne warunki atmosferyczne, dzięki czemu to właśnie na nie decydują się architekci podczas projektowania ogrodów nowoczesnych. 

Projektowanie ogrodów nowoczesnych – najmodniejsze rośliny 

Architekci projektowania ogrodów nowoczesnych coraz chętniej wybierają także krzewy. Sadzi się je w grupach, tak żeby tworzyły ozdobne plamy zieleni. Przy projektowaniu ogrodów nowoczesnych popularność zyskują  także bukszpany,  mahonie, bergenie.  Coraz częściej architekci projektowania ogrodów nowoczesnych wybierają drzewa ozdobne – np. brzozę brodawkowatą, magnolię.

projektowanie ogrodów nowoczesnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *